W dniu 31.10.2015 r. na pływalni MOSiR Lubartów odbyły się Zawody Pływackie "III Mistrzostwa w pływaniu o puchar Burmistrza Miasta Lubartowa". W zawodach wzięło udział 140 zawodników i zawodniczek z klubów MEDUZA Poniatowa, UKS AQUA Ryki, MULKS TECHNIK-ORION Radzyń Podlaski, OLIMPIA Lublin, ORKA Lubartów, SKALAR Lubartów oraz szkół miasta Lubartowa i okolic. Liczną grupę stanowili uczniowie z klas pływackich ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Lubartowie. Zawody rozegrane zostały od najmłodszych roczników z podziałem na dziewczyny i chłopców. Warto podkreślić, iż dla części dzieci był to pierwszy start w zawodach pływackich. W końcowej klasyfikacji medalowej Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lubartowie zajęła 2 miejsce (na 9 klubów/szkół). Nasi zawodnicy i zawodniczki zdobyli łącznie 20 medali (na 84 możliwe do zdobycia), w tym 5 złotych, 9 srebrnych oraz 6 brązowych.
Poniżej wyniki w poszczególnych konkurencjach w których startowały dzieci z SP3 Lubartów (miejsca oraz czasy):
Konkurencja 1 - Rocznik 2009 i młodsi dziewczęta - 25 m styl grzbietowy
1. Szabała Antonina SP3 Lubartów (I klasa pływacka) 35.33
5. Czakon Kaja SP3 Lubartów (I klasa pływacka) 52.47
6. Węgrzyn Weronika SP3 Lubartów (I klasa pływacka) 1:02.43
Konkurencja 2 - Rocznik 2009 i młodsi chłopcy - 25 m styl grzbietowy
1. Szczypiński Leon SP3 Lubartów (I klasa pływacka) 49.93
2. Ulma Wojciech SP3 Lubartów (I klasa pływacka) 51.14
3. Parafiniuk Krzysztof SP3 Lubartów (I klasa pływacka) 1:04.15
Konkurencja 3 - Rocznik 2008 dziewczęta - 25 m styl grzbietowy
2. Kuźma Hanna SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 28.03
3. Paśnik Wiktoria SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 28.90
4. Szczygielska Hanna SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 29.61
5. Włodarczyk Antonina SP3 Lubartów (I klasa pływacka) 50.85
Konkurencja 4 - Rocznik 2008 chłopcy - 25 m styl grzbietowy
1. Koziński Grzegorz SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 25.73
2. Kostyła Igor SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 27.96
3. Kubik Kamil SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 30.05
5. Szczepaniak Mateusz SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 30.95
6. Brzyski Iwo SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 31.56
7. Radomski Igor SP3 Lubartów (I klasa pływacka) 37.64
8. Mika Karol SP3 Lubartów (I klasa pływacka) 43.62
9. Marzec Oliwier SP3 Lubartów (I klasa pływacka) 45.07
10. Kuźma Ksawery SP3 Lubartów (I klasa pływacka) 48.06
Konkurencja 5 - Rocznik 2007 dziewczęta - 25 m styl grzbietowy
4. Budka Zuzanna SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 26.24
5. Gajos Milena SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 26.85
6. Tomasiak Zofia SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 27.35
Konkurencja 6 - Rocznik 2007 chłopcy - 25 m styl grzbietowy
1. Czarnecki Wiktor SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 22.68
2. Urban Bartosz SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 22.93
5. Czerniachowski Mikołaj SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 25.44
7. Kisiel Jakub SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 25.82
8. Misztal Wojciech SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 26.34
9. Hunek Mateusz SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 27.79
10. Kędzierski Wiktor SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 28.12
13. Florek Mateusz SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 28.87
14. Ulma Aleksander SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 29.17
16. Gruba Krzysztof SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 33.07
17. Hunek Kacper SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 33.38
19. Greguła Alex SP3 Lubartów 36.45
Konkurencja 8 - Rocznik 2006 chłopcy - 25 m styl grzbietowy
3. Białoszewski Karol SP3 Lubartów 23.99
7. Rafalski Maksymilian SP3 Lubartów 35.09
Konkurencja 9 - Rocznik 2005 dziewczęta - 50 m styl grzbietowy
6. Bronisz Nicol SP3 Lubartów 58.35
Konkurencja 17 - Rocznik 2008 dziewczęta - 25 m styl dowolny
2. Kuźma Hanna SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 27.62
3. Paśnik Wiktoria SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 28.14
4. Szczygielska Hanna SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 31.24
Konkurencja 18 - Rocznik 2008 chłopcy - 25 m styl dowolny
1. Kubik Kamil SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 26.50
2. Koziński Grzegorz SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 28.27
3. Brzyski Iwo SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 30.04
5. Marzec Oliwier SP3 Lubartów (I klasa pływacka) 34.89
6. Kuźma Ksawery SP3 Lubartów (I klasa pływacka) 36.93
7. Kostyła Igor SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 37.42
8. Mika Karol SP3 Lubartów (I klasa pływacka) 39.32
9. Szczepaniak Mateusz SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 40.25
10. Radomski Igor SP3 Lubartów (I klasa pływacka) 42.28
Konkurencja 19 - Rocznik 2007 dziewczęta - 25 m styl dowolny
5. Budka Zuzanna SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 27.78
6. Gajos Milena SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 29.55
Konkurencja 20 - Rocznik 2007 chłopcy - 25 m styl dowolny
2. Urban Bartosz SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 23.14
4. Kisiel Jakub SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 24.51
5. Czarnecki Wiktor SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 24.55
6. Kędzierski Wiktor SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 26.19
7. Misztal Wojciech SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 27.01
8. Hunek Mateusz SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 27.52
9. Florek Mateusz SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 30.55
10. Hunek Kacper SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 30.89
11. Gruba Krzysztof SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 31.01
14. Czernichowski Mikołaj SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 32.35
15. Ulma Aleksander SP3 Lubartów (II klasa pływacka) 34.68
16. Greguła Alex SP3 Lubartów 35.35
Konkurencja 22 - Rocznik 2006 chłopcy - 25 m styl dowolny
2. Białoszewski Karol SP3 Lubartów 21.09
5. Rafalski Maksymilian SP3 Lubartów 25.69
Konkurencja 27 - Rocznik 2003 dziewczęta - 50 m styl dowolny
2. Bobikowska Weronika SP3 Lubartów 48.68
Dariusz Klej