Dnia 28 października KLASA VIII S SP NR3 w Lubartowie
przeprowadziła zawody pływackie „SENIORZY PŁYWAJĄ”
Celem zawodów było:
Sprawdzenie umiejętności organizacyjnych klasy sportowej.
Popularyzacja aktywności ruchowej w grupie osób starszych.
Kształtowanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie własne.
Wdrażanie do poszukiwania atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu .
Integracja różnych środowisk i grup społecznych.
Wszystkie cele zrealizowane!
Organizatorami imprezy sportowej była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie oraz MOSiR Lubartów.
Zawody przygotowała i prowadziła Klasa VIII S, klasa sportowa o profilu pływackim.
Wyniki zawodów:
STYL DOWOLNY 50 m KOBIETY
I miejsce – Maria Bierzyńska
II miejsce – Maria Sagan
III miejsce – Ewa Szysiak
STYL DOWOLNY 50 m MĘŻCZYŹNI
I miejsce – Sławomir Szysiak
II miejsce – Leszek Bobiarski
III miejsce – Henryk Tomaszewski
STYL KLASYCZNY 50 m – KOBIETY
I miejsce – Ludmiła Romaneczko
II miejsce – Alina Słowikowska
III miejsce – Halina Bielaszewska
IV miejsce – Jadwiga Wójtowicz
STYL KLASYCZNY 50 m MĘŻCZYŹNI
I miejsce – Tadeusz Romaneczko
II miejsce – Marian Biskup
III miejsce – Ryszard Rydzewski
Puchary za najlepszy czas otrzymali: Ludmiła Romaneczko i Tadeusz Romaneczko.
Najstarszy zawodnik to : Pan Ryszard Rydzewski( 82 l.)
Każdy zawodnik otrzymał nagrodę: medal i dyplom oraz symboliczne pamiątki.
Sponsorem nagród byli: uczniowie VIII S, klub pływacki FAST.
Dla uczniów był to sprawdzian z organizacji zawodów. Sami opracowali regulamin, przygotowali scenariusz, przygotowali biuro zawodów, zapisywali zawodników, mierzyli czas pod okiem głównego sędziego, pana Dariusza Kleja, przygotowali i wydawali posiłek regeneracyjny dla zawodników ( ciasto, herbata, kawa)
Uczniowie opracowali dyplomy, zaprosili gości, którzy byli obecni na zawodach.
Uroczystego otwarcia dokonała Dyrektor SP NR 3 w Lubartowie - Małgorzata Burzyńska.
Nagrody wręczali: Dyrektor MOSiR – Aneta Symbor i wicedyrektor SP3 – Krzysztof Dec oraz uczniowie VIIIS.
Klasa VIII S ( w składzie: Maja Brodawka, Maja Chudek, Julia Kanadys, Jan Kobus, Ksawery Kuźma, Aleksandra Kołodziej, Alicja Łuszczyńska, Nina Maluga, Oliwier Marzec, Karol Mika, Krzysztof Parafiniuk, Weronika Poznańska, Igor Radomski, Leon Szczypiński, Alicja Tomasiak, Wojciech Ulma, Weronika Węgrzyn, Antonina Włodarczyk) ich opiekunowie: Aleksandra Berger i Dariusz Klej
Dziękują za pomoc w organizacji zawodów:
Wszystkim zawodnikom, w tym grupie dopingującej: paniom: Marii Budzyńskiej, Marioli Wysok, Halinie Stanisławskiej.
Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie,
Dyrekcji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie,
Pani Ratownik , która czuwała nad bezpieczeństwem uczestników zawodów, Kadrze obsługującej obiekt pływalni oraz Rodzicom za medale, dyplomy i posiłek regeneracyjny.
Aleksandra Berger