Strona główna Aktualności Uczniowie naszej szkoły sprzątali miasto

Kto nas odwiedza?

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 

Odsłon?

Odsłon : 294258
04
Maj
Uczniowie naszej szkoły sprzątali miasto Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email

W dniu 27 kwietnia 2022 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w miejskiej akcji ekologicznej pod hasłem „Sprzątanie Miasta” z okazji Dnia Ziemi. W akcji uczestniczyły klasy czwarte, blisko 150 uczniów. Koordynatorem był Urząd Miasta i Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej, to oni  zaopatrzyli nas w odpowiednią ilość worków oraz rękawic jednorazowych.

Dzieci same zauważyły, że sprzątanie świata to bardzo ważna sprawa dla naszej planety – Ziemi, w ten sposób uczymy się  dbać o czystość. Uczniowie poznali,  na zasadzie bezpośredniej obserwacji, potrzebę segregacji śmieci. Taka akcja to świetna żywa lekcja przyrody i ekologii w terenie.

  • zdj_5
  • zdj_8

Uczniowie klas czwartych posprzątali ulicę ks. Jerzego Popiełuszki i teren naszej szkoły, ulicę Piaskową i Łąkową. Bardzo szybko worki zostały napełnione odpadami i utworzyły olbrzymie kopce ze śmieci, które zostały zabrane przez pracowników Związku Komunalnego.

Koordynator akcji w szkole – p. Dorota Wronowska

 

jex © 2022 SP3 Lubartów.