Strona główna Aktualności 25. JESIENNY KONKURS RECYTATORSKI

Kto nas odwiedza?

Naszą witrynę przegląda teraz 83 gości 

Odsłon?

Odsłon : 277381
03
Sty
25. JESIENNY KONKURS RECYTATORSKI Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email

Jesienny Konkurs Recytatorski jest organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem ,,Śmiechem – Żartem”. Najpierw odbyły się eliminacje powiatowe zorganizowane 8 i 9 listopada 2021 r. w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Konkurs był przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, średnich oraz dla osób dorosłych. Komisja oceniała wybór tekstu, interpretację utworu, kulturę słowa. Uczniowie naszej szkoły prezentowali humorystyczne teksty, wiersze i fragmenty prozy, które pozwalały na osiągnięcie efektu komizmu. Do etapu wojewódzkiego w Lublinie wytypowano 3 recytatorów (wszyscy z naszej szkoły):

- Joannę Weremczuk (kl. I d, opiekun Marta Widyńska),

- Antoniego Kozaka (kl. IV e, opiekun Teresa Pawelec),

- Weronikę Puzon (kl. V e, opiekun Cezary Bartoń).

Stanisław Weremczuk (kl. V b, opiekun Cezary Bartoń) otrzymał wyróżnienie.

Etap wojewódzki odbył się w Centrum Kultury w Lublinie. Po przesłuchaniu 59 recytatorów we wszystkich kategoriach wiekowych jury przyznało nagrody i wyróżnienia. W kategorii klas I-III Joanna Weremczuk otrzymała II nagrodę, w kategorii klas IV-VI Antoni Kozak uzyskał III nagrodę, a Weronice Puzon przyznano jedno z dwóch wyróżnień.

  • zdj_2
  • zdj_1

Koncert laureatów 25. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego ,,Śmiechem – Żartem” z odczytaniem protokołu oraz uroczystym wręczeniem nagród i wyróżnień odbył się 8 grudnia 2021 r. w Lublinie.

 

Marta Widyńska, Teresa Pawelec, Cezary Bartoń

 

jex © 2022 SP3 Lubartów.