Strona główna Aktualności Uczniowie klas 8 naszej szkoły wezmą udział w akcji BohaterON – włącz historię !

Kto nas odwiedza?

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 

Odsłon?

Odsłon : 264679
05
Paź
Uczniowie klas 8 naszej szkoły wezmą udział w akcji BohaterON – włącz historię ! Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email

Uczniowie klas 8 naszej szkoły wezmą udział w akcji BohaterON – włącz historię !

BohaterON – włącz historię! To ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera. Nazwa projektu ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.

Do końca listopada 2021 roku we wszystkich klasach 8 odbędą się zajęcia na lekcjach historii o Powstaniu Warszawskim i losach Powstańców Warszawskich z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych udostępnionych przez Fundację. Uczniowie pracując w zespołach przygotują prostą infografikę, a chętni będą mogli wykonać kartkę z życzeniami dla wybranego Powstańca.

Projekt jest objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Szkolny koordynator – Monika Sulowska

 

jex © 2021 SP3 Lubartów.