Strona główna Aktualności Uczniowie klas 8 naszej szkoły wzięli udział w programie edukacyjnym

Kto nas odwiedza?

Naszą witrynę przegląda teraz 274 gości 

Odsłon?

Odsłon : 264718
05
Paź
Uczniowie klas 8 naszej szkoły wzięli udział w programie edukacyjnym Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email

Uczniowie klas 8 naszej szkoły wzięli udział w programie edukacyjnym o Polskim Państwie Podziemnym i Żołnierzach Wyklętych.

 

W tygodniu od 27 września do 1 października 2021 roku, w naszej szkole odbyły się nietypowe lekcje historii dla wszystkich klas 8 zorganizowane przez Fundację Kwartalnika „Wyklęci” z Krakowa.

Spotkania uczniów z przedstawicielem fundacji odbywały się w ramach kompleksowego programu edukacyjnego podnoszącego świadomość historyczną i propagującego postawy patriotyczne wśród dzieci i młodzieży.

Zajęcia on-line za pośrednictwem platformy Microsoft Teams przeprowadzone były przez panią Ilonę Rajską, która poprzez prezentację multimedialną przedstawiła uczniom najważniejsze informacje o Polskim Państwie Podziemnym i Żołnierzach Wyklętych. Na podsumowanie Fundacja przygotowała krótki filmik i bardzo prosty test wiedzy dla uczniów.

W ramach tego programu nasza szkoła otrzymała również bezpłatny pakiet zawierający 17 książek dotyczących historii Polski, szczególnie z okresu II wojny światowej i działalności Żołnierzy Wyklętych do 1963 roku, które zostały przekazane do biblioteki szkolnej.

 

Szkolny koordynator: Monika Sulowska 

jex © 2021 SP3 Lubartów.