Kolejny rekord pobity !!!
Wyniki ze szkolnego konkursu wiedzy o patronie szkoły – Piotrze Firleju
Szkolny konkurs o patronie szkoły dla wszystkich chętnych uczniów z klas 4-8, odbył się w poniedziałek 9 marca 2020 roku w stołówce naszej szkoły. Zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem i przy pomocy pani Kingi Grzelak został przeprowadzony w 4 turach.
Celem konkursu było zdobywanie i rozszerzanie wiedzy o życiu i działalności Piotra Firleja.
Konkurs polegał na rozwiązaniu testu, składającego się z różnorodnych pytań zamkniętych i otwartych dotyczących Piotra Firleja. Żeby jak najwięcej uczniów poznało życiorys patrona, wszyscy otrzymali krótki materiał do nauki.
W tym roku szkolnym w konkursie wzięło udział aż 329 uczniów w tym: 8 z klas czwartych, 52 z klas piątych, 125 z klas szóstych, 68 z klas siódmych oraz 76 z klas ósmych.
Nagrody i wyróżnienia w konkursie zostaną przyznane na poziomie poszczególnych klas.
Wśród 8 uczniów z klas 4 najlepsi okazali się i nagrody otrzymają uczniowie:
I miejsce - Drozd Michał z klasy 4b
II miejsce – Gaszewski Jakub z klasy 4b
III miejsce – Urban Paula z klasy 4b
Wyróżnienie: Błaszczak Lena z klasy 4b
Pośród 52 uczniów z klas 5 zwycięzcami są uczniowie:
I miejsce – Rysiowska Natalia z klasy 5e
II miejsce – Derecka Laura z klasy 5f
III miejsce – Tomasiak Patrycja z klasy 5d
Wyróżnienia w klasach 5 otrzymują:
Z klasy 5a – Szczygieł Andrzej
Z klasy 5b – Romaneczko Klara i Topyła Małgorzata
Z klasy 5c – Kowalik Milena
Z klasy 5f - Bocheńska Jagoda, Szczerba Aleksandra, Lato Julia, Bronisz Martyna, Szyszka Nikodem
Z klasy 5s – Mika Karol
Z klasy 5p – Cybul Remigiusz i Talma Maciej
Wśród 125 uczestników z klas 6 najlepsi okazali się:
I miejsce – Dados Amelia – z klasy 6h
II miejsce – Bogusz Oliwia z klasy 6f
III miejscewywalczyły: Pożak Karina z klasy 6i, Mysiakowska Hanna z klasy 6h, Pilsak Izabela z klasy 6c, Czerska Joanna z klasy 6g, Woźniak Amelia i Łukasiewicz Oliwia z klasy 6d.
Wyróżnienia w klasach 6 zdobyli:
Z klasy 6a – Mrozik Oliwia, Lato Lena i Kopeć Gabriela
Z klasy 6b – Miąc Jakub, Mazur Michalina i Miazga Jakub
Z klasy 6c – Tarnas Julia, Kossak Nikola, Białousow Dawid, Sykut Bartosz, Szczygieł Lena i Domański Ignacy
Z klasy 6d–Górny Dawid, Najda Kacper, Węgrzyn Weronika
Z klasy 6e – Firlej Magdalena
Z klasy 6f – Góźdź Wiktoria, Lewtak Jan, Mikulski Piotr i Rydzewska Lena
Z klasy 6g – Kowlaczyk Amelia, Smolarz Kacper i Guz Bartłomiej
Z klasy 6h – Florek Milena, Golonka Iga, Gjini Gabriela i Dudzik Oliwia
Z klasy 6i – Piekarczyk Julia i Grądek Maja
Wśród 68 uczniów klas 7 nagrody zdobywają:
I miejsce –Osior Maciej z klasy 7c
II miejsce – Serwin Alicja z klasy 7d
III miejsce – Świderek Aleksander z klasy 7b
Wyróżnienia w klasach 7 zdobywają uczniowie:
Z klasy 7c – Bednarczyk Julia i Krzyżanowska Angelika
Z klasy 7e – Nagietowicz Alicja
Pośród 76 uczestników z klas 8 najlepsi, zdobywając największą ilość punktów w całym konkursie okazali się:
I miejsce – Meksuła Martyna z klasy 8d – najlepsza z najlepszych J !
II miejsce – Kowalczyk Alicja z klasy 8a
III miejsce–Gałązka Maja z klasy 8d
Wyróżnienia w klasach 8 zdobywają uczniowie:
Z klasy 8a–Meksuła Kinga, Tkaczyk Martyna, Mioduchowska Martyna, Marciniak Natalia, Rafalski Maksymilian, Kosiorek Mateusz
Z klasy 8b – Ciołecki Maciej, Misiura Oliwia, Obodziński Bartłomiej, Pasikowski Aleksy, Wawakina Ewelina, Sidor Kacper i Cybul Bartłomiej
Z klasy 8c – Sidor Malwina, Koziej Emilia, Płocheć Julia, Warszawska Alicja, Chabros Julia i Szczepaniak Karina
Z klasy 8d - Gruba Hanna, Mitruk Lena, Rybicki Krzysztof, Dziedzic Daniel, Bajda Elwira
Z klasy 8e – Dziubak Maciej, Piskorska Zuzanna, Błonka Małgorzata, Golak Kinga, Bronisz Nicol
Pozostali uczestnicy zmagań konkursowych o swoich szczegółowych wynikach będą informowani przez nauczycieli uczących historii w danej klasie.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pochwałę za +5 pkt oraz ocenę z historii: 6 jeśli uzyskali powyżej 20 pkt, a 5 jeśli mieli wynik do 20 pkt.
Nagrody i dyplomy dla najlepszych uczniów rozdane będą na koniec roku szkolnego.
Gratuluję zwycięzcom i bardzo się cieszę, że tylu uczniów wzięło udział w konkursie. Frekwencja w tym roku była znowu imponująca
Organizator: Monika Sulowska