Strona główna
15
Mar
Insta.Ling w naszej szkole – szybka i skuteczna nauka słówek Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email

Insta.Ling w naszej szkole – szybka i skuteczna nauka słówek

W bieżącym szkolnym nauczyciele wraz z uczniami biorą udział w kolejnej edycji programu Insta.Ling dla szkół.

Czym jest Program Insta.Ling dla Szkół?

Insta.Ling jest to aplikacja do szybkiej i skutecznej nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Zadaniem nauczyciela jest przydzielanie słówek z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie poprzez platformę Insta.Ling powtarzają je w dogodnym dla siebie momencie.

Nauka odbywa się w ciekawej formie quizu, którego zakres jest indywidualnie dobrany do aktualnych umiejętności ucznia, dzięki czemu dziecko nie jest ani przytłoczone nadmiarem nowego materiału, ani nie traci czasu na powtórki słówek, które już świetnie zna.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, bezpłatna i nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania – jest dostępna on-line za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dzięki temu można jej używać nie tylko w domu, lecz również poza nim (na tabletach i telefonach komórkowych).

Najważniejszą korzyścią systematycznego korzystania z programu Insta.Ling jest poprawa poziomu przyswojenia słówek i ortografii przez uczniów, a także zwiększenie pewności siebie wśród uczących się obcego języka.

Zadaniem ucznia, który przystąpił do Programu jest systematyczne logowanie się do Insta.Ling za pomocą loginu i hasła przekazanego przez nauczyciela i wykonanie powtórki około 20 słówek, co średnio zajmuje od 2 do 8 minut. Po każdej wykonanej sesji uczeń dostaje raport z systematyczności i postępów pracy. Program umożliwia wgląd w postępy ucznia przez rodzica i nauczyciela. Systematyczność jest poddawana tygodniowej i miesięcznej ocenie. Uczniowie, którzy korzystają z Insta.lingu, podkreślają, że nauka słówek jest dla nich przyjemniejsza i skuteczniejsza.

Aplikację Insta.Ling w naszej szkole wykorzystują w pracy z uczniami panie: Dorota Furtak, Małgorzata Machnikowska i Monika Smyl,. które otrzymały certyfikaty potwierdzające regularną pracę uczniów i nauczyciela.

Serdecznie zachęcamy do systematycznej pracy z programem, która z pewnością zaowocuje poszerzeniem zasobu słownictwa uczniów .

Więcej informacji dostępnych na stronie: https://instaling.pl/

 

jex © 2024 SP3 Lubartów.