Lublin, dnia 25 stycznia 2017 rok
PROTOKÓŁ
z posiedzenia Regionalnego Sądu Konkursowego I etapu XXX edycji konkursu
pod hasłem: „Mój Las” zorganizowanego w roku szkolnym 2016/2017
dla młodzieży szkolnej wszystkich typów szkół
przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa
oraz Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody w Warszawie.
Na konkurs wpłynęły prace pod opieką 31 nauczycieli z 19 szkół. Łączna liczba prac to 138.
- W I kategorii ,,Dzień i noc w lesie’’ – 103 prace
- W II kategorii ,,Drzewo i jego funkcje w przyrodzie’’ – 20 prac
- W III kategorii ,,Znaczenie drewna dla lasu i człowieka’’ – 10 prac
- W IV kategorii ,,Gospodarka leśna a sukcesja naturalna – za i przeciw’’ – 5 prac.
Wszystkie prace konkursowe zostały skatalogowane i przekazane do Sądu Konkursowego.
Zarząd Okręgowy LOP w Lublinie powołał Sąd Konkursowy z przedstawicieli Oddziału SITLiD w Lublinie, RDLP w Lublinie i Okręgu LOP w Lublinie.
Spośród członków Sądu wyłoniono:
1) Przewodniczącego – mgr inż. Pawła Cieślaka – SITLiD Oddział Lublin
2) Zastępcę Przewodniczącego – mgr inż. Wiesława Wiącka – LOP Okręg Lublin
3) Członka – dr inż. Anetę Sławińską – RDLP Lublin
4) Członka – mgr Edytę Cywińską – LOP Okręg Lublin
5) Członka – mgr inż. Adama Horeckiego – SITLiD Oddział Lublin
Prace Regionalnego Sądu Konkursowego prowadzone były w okresie od 13 do 25 stycznia 2017 roku. Sąd Konkursowy, zgodnie z regulaminem, podczas oceny prac indywidualnych w szczególności brał pod uwagę: zgodność pracy z tematem konkursu, wartość merytoryczną pracy, formę opracowania, samodzielność, pomysłowość w ujęciu tematu, ogólną estetykę pracy, szatę graficzną i dodatkowo w II, III i IV kategorii fakt – czy uczniowie zamieścili wnioski i bibliografię.
Większość prac wykazywała zgodność z regulaminem, ale dużo z nich zostało odrzuconych, ponieważ nie spełniało jego wymogów. W I kategorii było ich aż 40. Jedna praca nie spełniała warunków regulaminu, ale ze względu na dużą wartość merytoryczną komisja postanowiła ją ocenić poza konkursem i przyznać nagrodę Prezesa Zarządu Okręgu LOP w Lublinie. Natomiast najlepsze z prac odznaczały się dużą pomysłowością, samodzielnością i estetyką wykonania.
Podczas posiedzenia Sądu Konkursowego w dniu 25 stycznia 2017 wyłoniono laureatów XXX edycji konkursu ,,Mój Las’’ w czterech kategoriach.
Nagrodzono i wyróżniono następujących uczestników:
K A T E G O R I A I
I miejsce – 6 prac indywidualnych:
- Wiktoria Lenard ze Szkoły Podstawowej w Maciejowie Starym – opiekun pracy mgr Irena Szaganiec-Fudala
- Stefan Jaroszek ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej – opiekun pracy mgr Magda Wójcik
- Miriam Józefczak ze Szkoły Podstawowej w Chodlu – opiekun pracy mgr Zofia Wyroślak
- Julia Szumiło ze Szkoły Podstawowej w Maciejowie Starym – opiekun pracy mgr Alina Ciasnocha
- Monika Pietroń ze Szkoły Podstawowej w Chodlu opiekun pracy mgr Maria Szatan
- Kornelia Smyk ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej – opiekun pracy mgr Renata Panas
II miejsce – 3 prace indywidualne:
- Amelia Łajca ze Szkoły Podstawowej w Chodlu – opiekun pracy mgr Zofia Wyroślak
- Antonina Szabała ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie – opiekun pracy mgr Danuta Bogusz
- Wiktoria Zdunek ze Szkoły Podstawowej w Czemiernikach – opiekun pracy mgr Anna Różyk
III miejsce – 3 prace indywidualne:
- Julia Kołacz ze Szkoły Podstawowej w Chodlu – opiekun pracy mgr Zofia Wyroślak
- Weronika Węgrzyn ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie – opiekun pracy mgr Danuta Bogusz
- Milena Ziętek ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej – opiekun pracy mgr Beata Słomka
WYRÓŻNIENIA:
- Weronika Bartosik ze Szkoły Podstawowej w Zofiówce – opiekun pracy mgr Marlena Bartosik
- Kacper Piłat ze Szkoły Podstawowej w Krzesimowie – opiekun pracy mgr Iwona Lipiec
- Amelia Paluch – Fedorowicz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej – opiekun pracy mgr Renata Panas
- Julia Olekszejuk ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej – opiekun pracy mgr Beata Słomka
- Zuzanna Makuch ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej – opiekun pracy mgr Renata Panas
- Alan Tymoszczuk ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej – opiekun pracy mgr Renata Panas
- Szymon Kopyciński ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej – opiekun pracy mgr Renata Panas
- Agata Kosińska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej – opiekun pracy mgr Renata Panas
- Kaja Kostyła – ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie - opiekun pracy mgr Danuta Bogusz
- Krzysztof Parafiniuk - ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie - opiekun pracy mgr Danuta Bogusz
- Martyna Krzyżanek - ze Szkoły Podstawowej w Chodlu – opiekun pracy mgr Zofia Wyroślak
- Nikola Grądziel - ze Szkoły Podstawowej w Chodlu – opiekun pracy mgr Zofia Wyroślak
K A T E G O R I A II
I miejsce – 3 prace indywidualne:
- Alicja Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie – opiekun pracy
mgr Urszula Wołoszyn
- Wiktoria Deruś ze Szkoły Podstawowej w Maciejowie Starym – opiekun pracy
mgr Teresa Puchala
- Tymoteusz Piechnik z Zespołu Szkół nr 4 w Lublinie – opiekun pracy mgr Dariusz Schulz
II miejsce – 2 prace indywidualne:
- Wiktoria Grzywacz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej– opiekun pracy
mgr Henryka Wrońska
- Maja Matys ze Szkoły Podstawowej w Krzesimowie – opiekun pracy mgr Zofia Talarek
III miejsce – 3 prace indywidualne:
- Sylwia Czarnota ze Szkoły Podstawowej w Krzesimowie – opiekun pracy mgr Zofia Talarek
- Justyna Dygulska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej – opiekun pracy mgr Henryka Wrońska
- Alicja Niewiadomska ze Szkoły Podstawowej w Krzesimowie – opiekun pracy mgr Zofia Talarek
WYRÓŻNIENIA:
- Mikołaj Kosior ze Szkoły Podstawowej w Zofiówce – opiekun pracy mgr Marlena Bartosik
- Sebastian Paszkowski z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Nadrybiu – opiekun pracy mgr Iwona Wróbel
- Mikołaj Drabik z Zespołu Szkół w Czemiernikach – opiekun pracy mgr Anna Witek - Kondrat
- Maria Kruk z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wąwolnicy– opiekun pracy mgr Ewa Klocek
- Paulina Łobacz ze Szkoły Podstawowej w Komarówce Podlaskiej – opiekun pracy mgr Bożena Kuzawińska
KATEGORIA III
I miejsce – 2 prace indywidualne:
- Kamila Matysiak z Gimnazjum w Puchaczowie – opiekun pracy mgr Celina Michalska
- Anna Mitrus z Gimnazjum w Puchaczowie – opiekun pracy mgr Celina Michalska
II miejsce – 1 praca indywidualna
- Joanna Szpala z Gimnazjum nr 10 w Lublinie – opiekun pracy mgr Elżbieta Dybała
III miejsce – 1 praca indywidualna:
- Dominika Ząbkowska z Gimnazjum w Puchaczowie – opiekun pracy mgr Celina Michalska
WYRÓŻNIENIA:
- Julia Filipiak z Gimnazjum w Puchaczowie – opiekun pracy mgr Celina Michalska
- Patrycja Wójcik z Gimnazjum nr 19 w Lublinie – opiekun pracy mgr Ewa Grodecka
- Michał Łobacz z Gimnazjum w Komarówce Podlaskiej – opiekun pracy mgr Bożena Kuzawińska
- Marcin Legieć z Gimnazjum nr 19 w Lublinie – opiekun pracy mgr Ewa Grodecka
- Patrycja Gach z Gimnazjum nr 9 w Lublinie – opiekun pracy mgr Teresa Zielińska
- Michał Mela z Gimnazjum w Chodlu – opiekun pracy mgr Teresa Mela
KATEGORIA IV
I miejsce – 1 praca indywidualna:
- Patrycja Salik z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju – opiekun pracy mgr Beata Ulanowska
II miejsce – 1 praca indywidualna:
- Klaudia Mielnik z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju – opiekun pracy mgr Beata Ulanowska
III miejsce – 1 praca indywidualna:
- Inna Cherenowa z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie – opiekun pracy
mgr Marzena Teodorowicz
WYRÓŻNIENIA:
- Dominika Budzyńska z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju– opiekun pracy mgr Beata Ulanowska
Podsumowując, Regionalny Sąd Konkursowy zakwalifikował do nagród na szczeblu regionalnym 27 prac i wyróżnił 24. Łącznie nagrodzono i wyróżniono 51 autorów prac konkursowych oraz 27 nauczycieli – opiekunów laureatów konkursu.
Regionalny Sąd Konkursowy zakwalifikował do II etapu i rozpatrzenia na szczeblu centralnym 12 prac. Są to:
Sześć prac z kategorii I :
- Wiktoria Lenard ze Szkoły Podstawowej w Maciejowie Starym – opiekun pracy mgr Irena Szaganiec – Fudala
- Stefan Jaroszek ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej – opiekun pracy mgr Magda Wójcik
- Miriam Józefczak ze Szkoły Podstawowej w Chodlu – opiekun pracy mgr Zofia Wyroślak
- Julia Szumiło ze Szkoły Podstawowej w Maciejowie Starym – opiekun pracy mgr Alina Ciasnocha
- Monika Pietroń ze Szkoły Podstawowej w Chodlu– opiekun pracy mgr Maria Szatan
- Kornelia Smyk ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej – opiekun pracy mgr Renata Panas
Trzy prace z kategorii II:
- Alicja Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie – opiekun mgr Urszula Wołoszyn
- Wiktoria Deruś ze Szkoły Podstawowej w Maciejowie Starym – opiekun mgr Teresa Puchala
- Tymoteusz Piechnik z Zespołu Szkół nr 4 w Lublinie – opiekun mgr Dariusz Schulz
Dwie prace z kategorii III:
- Kamila Matysiak z Gimnazjum w Puchaczowie – opiekun pracy mgr Celina Michalska
- Anna Mitrus z Gimnazjum w Puchaczowie – opiekun pracy mgr Celina Michalska
Jedna praca z kategorii IV:
- Patrycja Salik z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju – opiekun pracy mgr Beata Ulanowska
Regionalny Sąd Konkursowy na tym zakończył pracę.