Protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej
XVI edycji Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego
z okazji „Święta Polskiej Niezapominajki”
W dniu 17 maja 2021 roku w ZO LOP w Lublinie odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego z okazji „Święta Polskiej Niezapominajki”. Organizatorem Konkursu był Zarząd Okręgu LOP w Lublinie oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie. Konkurs adresowany był do członków LOP - dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych
i średnich z terenu województwa lubelskiego. Konkurs odbył się w pięciu kategoriach tematycznych.
W konkursie wzięło udział 282 uczestników z 24 placówek oświatowych z terenu województwa lubelskiego. Na konkurs wpłynęło łącznie 334 prace w tym: 185 prac plastycznych,
45 wierszy oraz 104 zdjęcia. Komisja Konkursowa w składzie: pani Anna Mikołajko - Rozwałka, pani Anna Sternik, pani Elżbieta Więckowska oraz pan Wiesław Wiącek, oceniając prace plastyczne, brała pod uwagę samodzielność ich wykonania, pomysłowość i estetykę. Nagrodzono łącznie 78 autorów prac, przyznając 33 nagrody główne oraz 45 wyróżnień.
WYNIKI KONKURSU PRZEDSTAWIAJĄ SIĘ NASTĘPUJĄCO:
Kategoria I Konkurs plastyczny dla dzieci z grup przedszkolnych oraz klas „0” szkół podstawowych pod hasłem „Niezapominajka kredką malowana”.
I miejsce – Jan Białek kl. „0” Przedszkole nr 18 w Lublinie, opiekun Agnieszka Klimek
I miejsce – Natalia Szeleźniak lat 3 Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wąwolnicy, op. Agnieszka Samoń
II miejsce – Iga Dzwonkowska kl. „0” SP Krzesimów, opiekun Katarzyna Adamiak
II miejsce – Agnieszka Kowalik kl. „0” SP Piotrowice, opiekun Anna Adamczyk
III miejsce – Michał Walczak kl. „0” SP Mełgiew, opiekun Magdalena Niedźwiedź
III miejsce – Nikola Plizga kl. „0” SP Maciejów Stary, opiekun Alina Ciasnocha
Wyróżnienia:
- Zosia Gąsiorowska lat 4 Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wąwolnicy, op. Agnieszka Samoń
- Przemysław Matys kl. „0” SP Krzesimów, opiekun Katarzyna Adamiak
- Iga Gołąb kl. „0” SP Mełgiew, opiekun Magdalena Niedźwiedź
- Wojciech Parulski Przedszkole nr 18 w Lublinie, opiekun Agnieszka Klimek
- Amelia Najda 4 lata, Przedszkole przy SP Krzesimów, opiekun Alicja Majewska
- Łucja Bielak kl. „0” SP Piotrowice, opiekun Anna Adamczyk
- Roksana Martyniak kl. „0” Przedszkole nr 18 w Lublinie, opiekun Katarzyna Niedziałek
- Krzysztof Goral kl. „0” SP Jastków, opiekun Magdalena Szewczyk
Kategoria II Konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III szkół podstawowych pod hasłem
„Kartka z niezapominajką”.
I miejsce - Zosia Okrutna kl. I SP nr 38 w Lublinie, opiekun Elżbieta Owczarek
I miejsce -Olek Bochniarz kl. III SP Krzesimów, opiekun Iwona Lipiec
I miejsce - Paweł Syroka kl. I a SP Gościeradów, opiekun Ewa Wołoszyn
II miejsce – Maja Banach kl. II SP Mełgiew, opiekun Monika Woźniak Gołąb
II miejsce - Lena Krzysztoń kl. I SP Tomaszowice, opiekun Teresa Mela
II miejsce - Pola Owczarek kl. II c SP nr 38 w Lublinie, opiekun Elżbieta Owczarek i Ewa Rycerz
III miejsce – Karol Charczuk kl. I a SP nr 39 w Lublinie, opiekun Urszula Nowakowska
III miejsce - Magdalena Tomczak kl. III SP Krzesimów, opiekun Iwona Lipiec
IIII miejsce- Angelika Szykuła kl. I a SP Chodel, opiekun Zofia Wyroślak
Wyróżnienia:
- Marcel Wójciak kl. I SP Piotrowice, opiekun Dorota Grzegorczyk
- Michał Czarnota kl. II SP Krzesimów, opiekun Anna Płonka
- Mateusz Szmołda kl. II SP Maciejów Stary, opiekun, opiekun Alina Osowska
- Żaneta Łukasik kl. II b SP Przybysławice, opiekun Wiesława Schab
- Anna Kordyga kl. III SP Mełgiew, opiekun Renata Smolińska
- Zuzanna Matys kl. III b SP Jastków, opiekun Aneta Kozak
- Juliusz Chmielewski kl. III b SP Jastków, opiekun Aneta Kozak
Kategoria III Konkurs literacki na wiersz dla uczniów klas IV-VI pod hasłem „Gdy nadchodzi wiosna…”
I miejsce – Gabriela Pasierbiewicz kl. VI a SP nr 38 w Lublinie, opiekun Jolanta Sobkowicz
i Beata Niedźwiadek
I miejsce – Julia Wójcik kl. VI SP Krzesimów, opiekun Wioletta Szczęśniak
II miejsce – Daria Harasim kl. VI b SP Puchaczów, opiekun Celina Michalska
II miejsce – Nikola Głowacka kl. V b SP nr 3 w Świdniku, opiekun Agnieszka Flis
III miejsce – Julia Kwiatek kl. VI SP Puchaczów, opiekun Celina Michalska
III miejsce - Bartek Jaroszek kl. VI d SP nr 3 w Świdniku, opiekun Elżbieta Wolanin
III miejsce – Marika Pożarowszczyk kl. VI SP nr 1 w Lublinie, opiekun Joanna Kurus
Wyróżnienia:
- Maja Ciężka kl. VI b SP Puchaczów, opiekun Celina Michalska
- Gabriel Iwaniuk kl. V SP Mełgiew, opiekun Elwira Iwaniuk
- Mateusz Cieśla, kl. IV SP Przybysławice, opiekun Anna Oleksik
- Oliwia Golik kl. VId SP nr 3 w Świdniku, opiekun Agnieszka Flis
- Szymon Szymczyk SP w Wąwolnicy, opiekun Ewa Klocek
- Jakub Klimek kl. IV SP Wysokie, opiekun Grażyna Panek
- Małgorzata Gruszka kl. VI SP Krzesimów, opiekun Wioletta Szczęśniak
- Piotr Plizga kl. IV SP Maciejów Stary , opiekun Elżbieta Romanek i Teresa Puchala
- Mateusz Obrzut kl. VI SP nr 38 w Lublinie, opiekun Elżbieta Owczarek i Ewa Rycerz
- Julia Pękała kl. VI SP Piotrowice, opiekun Zofia Krawiec
- Alan Kaproń kl. IV SP Wysokie, opiekun Grażyna Panek
Kategoria IV Konkurs plastyczny dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych pod hasłem „Skarby przyrody – rośliny chronione”.
I miejsce- Mateusz Wójcik kl. VIII SP Mełgiew, opiekun Anna Załoga
I miejsce - Milena Golian kl. VII SP Puchaczów, opiekun Celina Michalska
II miejsce - Noemi Grzybek kl. VII b Szkoła Podstawowa w Wąwolnicy, opiekun Ewa Klocek
II miejsce - Martyna Iwanicka kl. VIII a SP nr 3 w Świdniku, opiekun Agnieszka Flis
III miejsce –Zuzanna Gołąb kl. VII a SP Mełgiew, opiekun Anna Załoga
III miejsce -Oliwia Byszewska kl. VIII SP Wąwolnica, opiekun Ewa Klocek
Wyróżnienia:
- Rafał Kędzierski kl. VIII SP Mełgiew, opiekun Monika Woźniak -Gołąb
- Kacper Piłat kl. VII SP Krzesimów, opiekun Edyta Piłat
- Karolina Jasielska kl. VIII a SP Puchaczów, opiekun Celina Michalska
- Wiktoria Kutrzepa kl. VIII c SP nr 3 w Świdniku, opiekun Agnieszka Flis
- Weronika Roczon kl. VII SP Mełgiew, opiekun Monika Woźniak Gołąb
- Anna Tomczak kl. VII SP Krzesimów, opiekun Małgorzata Maliszewska
- Malwina Jabłońska kl. VII b SP nr 3 w Świdniku, opiekun Agnieszka Flis
Kategoria V Konkurs fotograficzny dla klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich pod hasłem „Wiosenne przebudzenie”.
I miejsce – Małgorzata Woch kl. VIII SP nr 44 w Lublinie, opiekun Dariusz Schulz
I miejsce – Konrad Gadzała kl. VIII SP Krzesimów, opiekun Anna Załoga
II miejsce – Maja Wolak kl. VII d SP nr 44 w Lublinie, opiekun Wojciech Tesarczyk
II miejsce - Justyna Dygulska kl. I f IV LO w Lublinie, opiekun Marzena Szczepaniak
III miejsce - Natalia Gruszczyńska kl. VIII a SP Wąwolnica, opiekun Ewa Klocek
III miejsce - Piotr Bartnicki kl. VIII c SP nr 44 w Lublinie, opiekun Wojciech Tesarczyk
Wyróżnienia:
- Oliwia Byszewska kl. VIII SP Wąwolnica, opiekun Ewa Klocek
- Suzanne Szwedowicz kl. VIII SP nr 48 w Lublinie, opiekun Dariusz Schulz
- Amelia Sacawa I LO w Puchaczowie, opiekun Celina Michalska
- Wiktoria Lenard kl. VII SP w Maciejowie Starym, opiekun Teresa Puchala
- Adrian Karaś kl. VIII SP Mełgiew, opiekun Anna Załoga
- Katarzyna Pasierbiewicz kl. I e II LO w Lublinie, opiekun Alicja Kasińska
- Michał Dygulski SP nr 4 w Łęcznej, opiekun Jadwiga Gomułka
- Paulina Tworóg kl. VII SP Krzesimów, opiekun Anna Załoga
- Alan Mikulak kl. VIII a SP nr 3 w Świdniku, opiekun Agnieszka Flis
- Aleksandra Węcławska kl. VII a SP Mełgiew, opiekun Monika Woźniak -Gołąb
- Anna Jemielnik kl. II B4, I LO w Świdniku, opiekun Elżbieta Derek
Sponsorem nagród dla laureatów konkursu są: WFOŚ i GW w Lublinie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie, Nadleśnictwo Świdnik oraz Zarząd Okręgu LOP w Lublinie.
Sekretarz Komisji Konkursowej - Zofia Talarek