W dniu 19 czerwca 2020 roku w siedzibie ZO LOP w Lublinie odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego z cyklu „Barwy jesieni”. Tematem tegorocznej edycji konkursu było „Drzewo w krajobrazie”. Organizatorem konkursu był Zarząd Okręgu LOP w Lublinie. Konkurs adresowany był do członków LOP - uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich z terenu województwa lubelskiego.
W konkursie wzięło udział 196 uczestników z 21 placówek oświatowych z terenu województwa lubelskiego. Na konkurs wpłynęło łącznie 386 zdjęć. Komisja Konkursowa w składzie: Prezes ZO LOP w Lublinie - pani Anna Mikołajko - Rozwałka, wiceprezes ZO LOP w Lublinie - pan Wiesław Wiącek oraz wiceprezes ZO LOP w Lublinie - pani Zofia Talarek, postanowiła nagrodzić łącznie 36 autorów prac, przyznając 17 nagród głównych oraz 19 wyróżnień. Konkurs oceniono
w trzech kategoriach wiekowych.
WYNIKI KONKURSU PRZEDSTAWIAJĄ SIĘ NASTĘPUJĄCO:
Kategoria I Uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych:
I miejsce – Mariola Borys, kl. VI b SP w Puchaczowie, opiekun Celina Michalska
I miejsce – Filip Oroń, kl. VI c SP nr 44 w Lublinie, opiekun Dariusz Schulz
II miejsce – Pola Styjecka, kl. VI b SP nr 44 w Lublinie, opiekun Dariusz Schulz
II miejsce – Jakub Konowałek kl. VI b SP nr 3 w Świdniku, opiekun Agnieszka Flis
III miejsce - Rafał Bartnik, kl. VI SP w Wysokiem, opiekun Edyta Cywińska
III miejsce – Szymon Gancarz kl. VI SP nr 1 w Lublinie, opiekun Joanna Kurus
III miejsce – Joanna Grabowska kl. IV SP nr 3 w Świdniku, opiekun Elżbieta Wolanin
Wyróżnienia:
- Kinga Szmołda, kl. V SP w Wysokiem
- Maksymilian Wojdyga, kl. IV c SP nr 3 w Świdniku, opiekun Elżbieta Wolanin
- Julia Pisula kl. VI SP w Sadurkach, opiekun Marta Kucharska
- Mateusz Obrzut, kl. VI d SP nr 38 w Świdniku, opiekun Teresa Zielińska
- Magdalena Głowiak, kl. IV a SP w Komarówce Podlaskiej, opiekun Irmina Korszeń
- Aleksandra Jóźwiak kl. VI b SP nr 3 w Świdniku, opiekun Agnieszka Flis
- Monika Pożarowszczyk, kl. VI SP nr 1 w Lublinie, opiekun Joanna Kurus
- Szymon Kępa, kl. VIb SP w Komarówce Podlaskiej, opiekun Irmina Korszeń
Kategoria II Uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych:
I miejsce – Wiktoria Gargol, kl. VII c SP nr 4 w Lublinie, opiekun Magdalena Suchołbiak -Jastrzębska
I miejsce – Konrad Gadzała, kl. VIII SP w Krzesimowie, opiekun Anna Załoga
II miejsce – Maja Kotarska, kl. VII a SP nr 44 w Lublinie, opiekun Dariusz Schulz
II miejsce – Julia Zdanowska, kl. VII d SP nr 3 w Świdniku, opiekun Agnieszka Flis
III miejsce – Bartłomiej Kępa, kl. VIII b SP w Komarówce Podlaskiej, opiekun Irmina Korszeń
III miejsce – Jakub Wysocki, kl. VII b SP nr 48 w Lublinie, opiekun Dariusz Schulz
III miejsce – Aleksandra Sławińska, kl. VIII b SP nr 3 w Świdniku, opiekun Agnieszka Flis
Wyróżnienia:
- Dawid Kuśnierz, kl. VIII c SP nr 44 w Lublinie, opiekun Wojciech Tesarczyk
- Zofia Lenartowicz kl. VII b SP w Wąwolnicy, opiekun Ewa Klocek
- Alicja Banach, kl. VII a SP w Mełgwi, opiekun Monika Woźniak -Gołąb
- Zuzanna Misztal kl. V SP w Wysokiem, opiekun Edyta Cywińska
- Joanna Niewiadomska, kl. VII SP Krzesimów, opiekun Anna Załoga
- Daniel Grzegorczyk, kl. VII a SP nr 44 w Lublinie, opiekun Dariusz Schulz
- Piotr Bartnicki, kl. VIII SP nr 44 w Lublinie, opiekun Wojciech Tesarczyk
- Natalia Niewęgłowska, kl. VIII SP w Nadrybiu, opiekun Iwona Wróbel
Kategoria III Uczniowie szkół średnich oraz osoby dorosłe:
I miejsce – Natalia Sosnówka, kl. I LO w Wysokiem, opiekun Edyta Cywińska
II miejsce – Aleksandra Olszówka, kl. I at, Zespół Szkół Odzieżowo - Włókienniczych w Lublinie,
opiekun Teresa Zielińska
III miejsce – Patrycja Wójtowicka kl. II LO w Puchaczowie, opiekun Celina Michalska
Wyróżnienia:
- Paweł Podolak, kl. I LO w Wysokiem, opiekun Edyta Cywińska
- Julia Tomaszewska, kl. II LO w Puchaczowie, opiekun Celina Michalska
- Martyna Stawinoga, kl. I bl XV LO w Lublinie, opiekun Jacek Stawinoga
Sponsorem nagród dla laureatów konkursu był WFOŚ i GW w Lublinie
Sekretarz Komisji Konkursowej - Zofia Talarek
Uwaga!
W związku z czerwoną strefą zagrożenia epidemiologicznego w Lublinie, Zarząd Okręgu LOP w Lublinie informuje, że nie odbędzie się uroczyste podsumowanie konkursu i prosi nauczycieli - opiekunów o odbiór nagród w biurze ZO LOP w Lublinie przy ul. J. Długosza 10, w dniach: 26.10.2020 r. oraz 03. 11. 2020 r. w godz. 13:00 - 15:30 ewentualnie, prosimy umawiać się telefonicznie na nr: 698 109 143 lub 792 591 218.